Poli-tika.com - Политика, и не только...

Форумы - SU Для коллекционеров
* Вход   * Регистрация    * Поиск

Реклама на форумах, аукционах - Правила поведения - Как зарегистрироваться?

Паша Лебяда зычыць Украйне перамогі над фашыскай Расеяй

Прывітаньне, шаноўныя патрыёты Украйны. Калі шчэ не забылі нас з Віталем Беразоўскім, то адгукніцеся... Многа гадоў мы, Паша Лебяда і Віталь Беразоўскі, былі з вамі. Потым кіраўнікі гэнай сеціўнай старонкі пазбавілі нас магчымасьці размаўляць з вамі. Спачатку яго, потым мяне. Цяпер вось мне нечакана ўдалося зайсьці сюды. Штось у маім блякаваньні не спрацавала.

Шчасьлівы, што маю мажлівасьць павітаць вас... . Буду ўдзячны, калі хтосьці з былых паплечнікаў адгукнецца на маё прывітаньне.

Як бачыце - нашыя зь Віталем Беразоўскім прадказаньні наконт нападу фашыскай Расеі на Украйну, нажаль, збыліся. І збыліся на 100 %. Мо' шчэ хто памятае пра "Наш крыж" Віталя Беразоўскага - за які чалавека аплявалі па поўніцы. Але ж той "Наш крыж" - гэна было прадказаньне пра "нашкрым"... . Не пачулі тады Віталя... .

Я про "Крыж" помню..
Некто Виталий Березовский сначала скупил под сотню орденов Красной звезды, а потом соорудил из них свастику. И выставил на всеобщее обсуждение..
Поступок, и в те времена достойный лишь жалости..

Паша Лебеда писал(а):
Прывітаньне, шаноўныя патрыёты Украйны. Калі шчэ не забылі нас з Віталем Беразоўскім, то адгукніцеся... Многа гадоў мы, Паша Лебяда і Віталь Беразоўскі, былі з вамі. Потым кіраўнікі гэнай сеціўнай старонкі пазбавілі нас магчымасьці размаўляць з вамі. Спачатку яго, потым мяне. Цяпер вось мне нечакана ўдалося зайсьці сюды. Штось у маім блякаваньні не спрацавала.

Шчасьлівы, што маю мажлівасьць павітаць вас... . Буду ўдзячны, калі хтосьці з былых паплечнікаў адгукнецца на маё прывітаньне.

Як бачыце - нашыя зь Віталем Беразоўскім прадказаньні наконт нападу фашыскай Расеі на Украйну, нажаль, збыліся. І збыліся на 100 %. Мо' шчэ хто памятае пра "Наш крыж" Віталя Беразоўскага - за які чалавека аплявалі па поўніцы. Але ж той "Наш крыж" - гэна было прадказаньне пра "нашкрым"... . Не пачулі тады Віталя... .

Прівітаю ТЕБЕ Павло!
Пам;ятаєш наши співбесіди?

УКРАЇНЕЦЬ писал(а):
Прівітаю ТЕБЕ Павло!
Я таксама вітаю Цябе, УКРАЇНЕЦЬ. Чую словы сябра, але ж нік мне Твой не вядомы. Мо ён новы? То скажы, дружа, які нік ты меў раней? Шчэ раз кажу - шчасьлівы Цябе вітаць, а разам з Табою - вольную ад маскалёў Украйну. На УКРАЇНЦІВ надзея беларусаў. Калі выстаіць у вайне з клятым ворагам Украйна, то будзе жыць і Беларусь.

Мне бярэдзяць душу ўспаміны пра гутаркі тут з многімі выдатнымі людзьмі, зь якімі шчыра перажываў - да болі ў сэрцы (хацеў выдаліць пра боль у сэрцы, але ня стаў, бо гэна праўда) - нашыя размовы ... . Але сёньня, не крыўдуйце, хлопцы, вельмі хочацца найперш пачуць пра Мядзьведзя. Некалі я пісаў "Почему Медведь и Лебеда будут всегда ненавидеть русских?"... . Ці спраўдзіла, Мядзьведзь?

І шчэ. Сем гадоў таму, Вс июл 13, 2008 16:39, паважаны V_Mik напісаў
V_Mik писал(а):
Я с Вами (г.зн. з Fratria, П.Л.) полностью согласен. Задевать национальные чувства - последнее дело. Это практически то же самое, что и переход на личности. Будем ждать от Паши объяснений и покаяния, наверное это он погорячился, выплеснул так сказать, что накипело. История - дело прошлое и непоправимое, и оскорблениями ничего не изменишь. Давайте дальше жить дружно и смотреть только в светлое будущее, а не жить старыми обидами.

Як Вам, V_Mik, дружна жывецца з "русским миром" сёньня - у Вашым "светлом будущем", якое сёньня мае быць? Ці трэба Вам, спадар V_Mik, маё "пакаяньне" сёньня, калі наш агульны вораг нішчыць Украйну? Вы і сёньня, V_Mik, лічыце, што "История - дело прошлое", ці ўсё ж зразумелі, што калі імпэрскі фашызм расейцаў ня вынішчыць, то гісторыя вынішчэньня гэнымі вырадкамі славянаў будзе доўжыцца й надалей?

Слава Украйне! Слава краіне, на якую наша надзея.

Приветствую Павел!
А помните как Украинцы вместе с Россиянами были за одно, против Вас? Как быстро друзья стали врагами.

УКРАЇНЕЦЬ писал(а):
Прівітаю ТЕБЕ Павло!

bumbum писал(а):
Приветствую Павел!
А помните как Украинцы вместе с Россиянами были за одно, против Вас? Как быстро друзья стали врагами.

Сп. bumbum, шчэ як памятаю! Вітаю Вас. Увесь час, што прайшоў з майго апошняга наведваньня гэтай старонкі мяне мучыла пытаньне - чаму грамадзяне Украйны, незалежна ад этнічнага паходжаньня, ня хочць зразумець, наш шлях - не з Расеяй. Бо яна - фашыская краіна і шлях ейны да выздараўленьня будзе самы цяжкі. Таму, як здарылася, прыйшоў сюды, каб пачуць ад вас - што зьмянілася ў вашых глуздах. Але бачу - ня ўсё тут добра. На старонцы працуе глушылка. Напісаў шчыры адказ УКРАЇНЦЮ - а яго тут няма! Чаму?

Паша Лебеда писал(а):
УКРАЇНЕЦЬ писал(а):
Прівітаю ТЕБЕ Павло!
Я таксама вітаю Цябе, УКРАЇНЕЦЬ. Чую словы сябра, але ж нік мне Твой не вядомы. Мо ён новы? То скажы, дружа, які нік ты меў раней? Шчэ раз кажу - шчасьлівы Цябе вітаць, а разам з Табою - вольную ад маскалёў Украйну. На УКРАЇНЦІВ надзея беларусаў. Калі выстаіць у вайне з клятым ворагам Украйна, то будзе жыць і Беларусь.

Мне бярэдзяць душу ўспаміны пра гутаркі тут з многімі выдатнымі людзьмі, зь якімі шчыра перажываў - да болі ў сэрцы (хацеў выдаліць пра боль у сэрцы, але ня стаў, бо гэна праўда) - нашыя размовы ... . Але сёньня, не крыўдуйце, хлопцы, вельмі хочацца найперш пачуць пра Мядзьведзя. Некалі я пісаў "Почему Медведь и Лебеда будут всегда ненавидеть русских?"... . Ці спраўдзіла, Мядзьведзь?
Слава Украйне! Слава краіне, на якую наша надзея.

УКРАЇНЕЦЬ то й є ВЕДМІДЬ, роки минають-погляди розумнішають, дітки народжуються.
СЛАВА УКРАЇНІ-ЖИВЕ БЕЛАРУСЬ-ЖИВЕ ВЕЧНА!

dskh писал(а):
Я про "Крыж" помню..
Некто Виталий Березовский сначала скупил под сотню орденов Красной звезды, а потом соорудил из них свастику. И выставил на всеобщее обсуждение..

фото инсталляции можно увидеть ? ( интересно -это произведение искусства или китч ? )

antika1997 писал(а):
dskh писал(а):
Я про "Крыж" помню..

фото инсталляции можно увидеть ? ( интересно -это произведение искусства или китч ? )

Так і було!
КАРКОЛОМНА ІНСТАЛЯЦІЯ!
Колоради останкі розуму губили у скрєпах.
https://www.youtube.com/watch?v=jSwmW3OxquY
Він бачив цю подію задовго до нас.

antika1997 писал(а):
dskh писал(а):
Я про "Крыж" помню..

У меня есть на компьютере этот "шедевр". Название темы конечно провокационное "...перемоха над фашыскай Расеяй". Остальное написано на местечковом русско-польском наречии (не обижайтесь только, Павел Лебеда, абсолютно ничего личного), половина непонятно и даже сетевые переводчики в ступор впадают почему-то и частично не переводят :( , пробовал в нескольких местах . Кстати "губернатор-кремлёвский смотрящий" этого региона Лука не балакает на нём и это о многом говорит. Так что лучше троллить ватников на русском надо, Павел.

Д.К. писал(а):
У меня есть на компьютере этот "шедевр". Название темы конечно провокационное "...перемоха над фашыскай Расеяй". Остальное написано на местечковом русско-польском наречии (не обижайтесь только, Павел Лебеда, абсолютно ничего личного), половина непонятно и даже сетевые переводчики в ступор впадают почему-то и частично не переводят :( , пробовал в нескольких местах . Кстати "губернатор-кремлёвский смотрящий" этого региона Лука не балакает на нём и это о многом говорит. Так что лучше троллить ватников на русском надо, Павел.

Діма, це суто російська дурня та шовінізм, якщо ти не розумієш цієї мови, то це містєчкова мова, таке враження, що купа росіян вважає що є тільки російська мова, а усе інше, то так.
Якщо ти вважаєш що хтось може допомогти з перекладом, то ліпше ніж людина цього ніхто не зробить.
Задай собі питання, чому Я усе розумію що пише ПАВЛО???
Може тому, що крім української, Я ше розумію ПОЛЬСЬКУ, ЧЕШСЬКУ, та мову ПАВЛА!?

УКРАЇНЕЦЬ писал(а):
УКРАЇНЕЦЬ то й є ВЕДМІДЬ, роки минають-погляди розумнішають, дітки народжуються.

Прывітаньне, ВЕДМІДЬ, доўгі шлях мы з табою прайшлі да паразуменьня. Вось прайшло сем гадоў з тых нашых размоў. Але ВЕДМІДЯ буду памятаць да скону. Напішы, няхай некалькі сказаў – пра тое што было, што ёсьцека, што чакаеш у будучыні? Няўжо схіліў галаву пасівелую перад маскальскай свалатой? Быць гэтага ня можа! Але адкажы сам.

Мо спадар Вахрюк адгукнецца? Вахрюк адабраў колісь у мяне нямала жыцьцёвых сілаў. Успамінаю пра цябе, чалавек, Ты адзін зь нямногіх, хто і варагаваў са мною, і сябраваў… . Дарэчы, як і сябра ВЕДМІДЬ. Памятаю, што ты жывеш ва Усходняй Украйне. Некалі ты напісаў мне:
Вахрюк писал(а):
Однако, Паша Лебеда - скоро же ты сдался! :(
А вот пиши ты чуть не каждый день свои острые заметки, наблюдения, сатирику - и народ поневоле бы "шёл на Пашу" читать и смотреть. А при случае и ругнуть. А ты обоплакался, скис и сбежал. Слабак!
Ты памыліўся, дружа. Я нямала часу выкладаў свае думкі на сеціўнай старонцы сп. Паўла Дземчанкі. Потым зразумеў – няма сэнсу. Рускія – гэта не нацыя. Гэта – дыягназ. Зразумеў: спадзяваньне, што іх агулам мажліва далучыць да эўрапейска-андлантычнай супольнасьці, марнае! Бо гэны народ выкляты Богам. А вядома, што калі Бог хоча кагосьці пакараць - то ён спачатку адымае розум. Таму Расея мае тое, што мае. І марнаваць свой час, каб у нечым хворых на галаву пераконваць, шкода. Гэтыя гады я працую деля Беларусі. Працую многа. Днём – каб зарабляць грошы, бо сям’я вялікая. Ноччу - рыхтую да выданьня некалькі кнігаў. Адна зь іх мае назву “Чацьвёртая здрада апостала Пятра”. Другая – “Хрыстос старэйшы за Ісуса на 3000 гадоў”. Трэцяя – пра гістарычнае паходжаньне ліцьвінаў. Вельмі цікавая тэма на перакрыжаваньні гісторыі выкапнёвых культураў, моваведаньня, генэтыкі. Таксама вось ужо тры с паловай гады працую над Трасянка-беларускім слоўнікам.

P.S. Гэтыя сказы я напісаў да таго моманту зьяўленьня Твайго зьвесткаваньня, дружа.

Цікава мне надта, куды занесла жыцьцё сп. Luch777? Шчэ счалавек "нейтральны" ці нарэшце зразумеў, дзе праўда? Некалі Віталь Беразоўскі пісаў сп. Luch777 крыўдныя словы.
Vital Berezovski писал(а):
Для НУ ОЧЕНЬ НЕЙТРАЛЬНОГО Luch777.

МОЁ МНЕНИЕ: госдума сраши начинает долгожданный абаками и прочими танами процесс расфуяривания маманьки-Украины. Вот и всем таким нейтральным и пушистым из числа продажных хохлов работёнка подваливает: маманькины ноги-то раздвигать да на ширину москальских плеч ...[/b]

Vital Berezovski писал(а):
Luch777 писал(а):
как смешно для меня (нейтрального) звучит написанное... А всего лишь-просто {надо} замечать за собой недостатки, пытаться их исправить, понимать собеседника, его боль, переживания, помогать---ВСЁ, больше ничего не надо! ".

Знаю я таких нейтральных... Их Родину-мать насилуют, а они "всего лишь просто замеча(ют) за собой недостатки, пыта(ются) их исправить, понима(ют)" насильника, его боль, переживания, помогают держать маманю за руки-ноги что б расслабилась?
………………….
Посмейтесь, Luch777 с написанного. Посмейтесь, авось нейтрально держать маманю за руки-ноги полегчает...
Ці сьмешна цяпер, праз сем гадоў, чытаць Вам, сп. Luch777 (“как смешно для меня (нейтрального) звучит написанное...”), ПРАРОЦКІЯ СЛОВЫ Віталя Беразоўскага?

Гаўрыла ... Шкода мне надта, што Гаврила зрабіў кругаварот і зноў вярнуўся да фашыстаў - у "Русский мир"... . Але ж была надзея! Ня хочацца верыць, што словы пра гарбатага (якога толькі на могілках вылечаць) тычацца Гаврилы.

Успамінаю пра KVM59...
KVM59 писал(а):
настырный писал(а):

Паша когда закончится твоя ненависть к русским. Негодяи есть в любой нации. Зачем всех под одну гребёнку то .... Глупо ведь вот так рассуждать как ты...
Согласен с Настырным.

Сп. Вий (былы KVM59), колісь (дзесяць – сем гадоў таму) мы з дасьведчанымі (ня з Вамі) вялі гаворку не пра тое, што “Негодяи есть в любой нации”. А пра тое, што на сьвеце бываюць народы-негодяи? А сёньня Вы зразумелі, што гэта сапраўды гэтак? І што імя народа-негодяя ўсім вядомае – “русский народ”.

Вось пра гэную істу мы зь Віталем даводзілі Вам, сп. Вий. Але ж дзе там? Пакуль фашыская свалата не разьвязала аншлюс Крыма, Усходняй Украйны - не дайшло?

УКРАЇНЕЦЬ писал(а):
Д.К. писал(а):

Діма, це суто російська дурня та шовінізм, якщо ти не розумієш цієї мови, то це містєчкова мова, таке враження, що купа росіян вважає що є тільки російська мова, а усе інше, то так.
Якщо ти вважаєш що хтось може допомогти з перекладом, то ліпше ніж людина цього ніхто не зробить.
Задай собі питання, чому Я усе розумію що пише ПАВЛО???
Може тому, що крім української, Я ше розумію ПОЛЬСЬКУ, ЧЕШСЬКУ, та мову ПАВЛА!?

Дмитро, якщо ви не розумієте мову Павла, то мабуть ваша мова не відноситься до слов`янських мов.
Особисто я все зрозумів, хоча білоруською мовою не володію і перекладачем не користувався.
У тому, про що писав і пише Павло важлива не форма та мова, якою він пише, а зміст та суть того, про що він пише.
До Павла може бути неоднозначне ставлення багатьох, але те, що він за багато років до цього передбачив сьогоднішню війну між Росією та Україною, говорить про його не аби який розум та прозорливість.

Для инсталляции здесь грошовая рамка, криво вырезанный круг и плохо натянутая ткань. Про пропорции я умолчу..
Поэтому скорее китч. Но китч, как явление, еще можно условно отнести к искусству, а этот опус нет.
Почему ? Во-первых, все крайне коряво...
Во -вторых, даже если рассмотреть это как эпатаж, "пощечину общественному вкусу", эдакий знак равенства между фашизмом и коммунизмом - тоже не получается, потому как Красная Звезда это орден военный, он не имеет никакого отношения к идеологии, как свастика, тогда уже тут уместней серп и молот, орден Ленина, наконец..
Но это же дорого. А полсотни солдатских звезд недорого.
Напоминает анекдот: Я тоже могу навалить на Красной Площади, но ! В свои штаны..

Алеша писал(а):
Дмитро, якщо ви не розумієте мову Павла, то мабуть ваша мова не відноситься до слов`янських мов.

Я не являюсь лингвистом , поэтому мне сложно грамотно этим оперировать... Думаю что российская мова относится к славянским, иначе её прекрасно не понимали бы украинцы и белорусы. Понимание же украинцами и белорусами мовы друг друга, а также соседних Польши, Чехии и быть может наверно Словакии, Болгарии, Сербии... - нет ничего удивительного в этом... Территории современных Белоруссии и частично Украины веками были то под западными славянами, то под восточными. Отразилось это также и на религии.
Для меня белорусская мова кажется сложнее чем украинская.
P.S. Хотя буквально недавно в 19 веке таких языков не существовало в природе... Были наречия русского языка. Иногда ещё употреблялось понятие малороссийский язык.

Паша Лебеда писал(а):
УКРАЇНЕЦЬ писал(а):

Прывітаньне, ВЕДМІДЬ, доўгі шлях мы з табою прайшлі да паразуменьня. Вось прайшло сем гадоў з тых нашых размоў. Але ВЕДМІДЯ буду памятаць да скону. Напішы, няхай некалькі сказаў – пра тое што было, што ёсьцека, што чакаеш у будучыні? Няўжо схіліў галаву пасівелую перад маскальскай свалатой? Быць гэтага ня можа! Але адкажы сам.

Шлях довгий та незручний, але ми його пройшли, ворог в нас один - "РУЗЬГЕМІР", немає в нас спільного шляху з цим "міром", це пройдисвіти яких світ не бачив!!!
Кати, котрі матір рідну за грощі пуцєна продадуть, а мати від дітей відмовляються за ці самі папірці.
Україна переможе, за ці півтора роки я богато де був, богато спілкуюсь з побратимамі - МИ непереможні.
ДАП це довів!
Послухай це.
https://www.youtube.com/watch?v=aqi_rPsJFsU
За ці роки родина моя вирісла до трьох синів,- Олекса, Гліб та Кирил.

Полнолуние... Всякая нечисть повылазили..! От заката до рассвета...!

конец фильму? LOL LOL LOL

dskh писал(а):
Для инсталляции здесь грошовая рамка, криво вырезанный круг и плохо натянутая ткань. Про пропорции я умолчу..
Поэтому скорее китч. Но китч, как явление, еще можно условно отнести к искусству, а этот опус нет.
Почему ? Во-первых, все крайне коряво...
Во -вторых, даже если рассмотреть это как эпатаж, "пощечину общественному вкусу", эдакий знак равенства между фашизмом и коммунизмом - тоже не получается, потому как Красная Звезда это орден военный, он не имеет никакого отношения к идеологии, как свастика, тогда уже тут уместней серп и молот, орден Ленина, наконец..
Но это же дорого. А полсотни солдатских звезд недорого.
Напоминает анекдот: Я тоже могу навалить на Красной Площади, но ! В свои штаны..

Если это повторить идеально в "техническом смысле" - хорошее паспарту, серьезная рама + создать диптих, в котором второй элемент будет в виде звезды из значков со свастикой ( какой, кстати, рейховский значек можно в количестве купить, подскажите ) -признаете за произведение искусства ? Гельман на выставку возьмет ? Или все равно будет малохудожественная поделка а-ля времена перестройки ?

Возьмет.
Но не Гельман, а Фельдман. И не на выставку, а себе в галерею.
Или в фойе Украинского Еврейского Комитета. Он его возглавлял, кстати, они там искусство любят, а тут такой перл...
Борьба противоположностей, амбивалентность, контраст. Инь - Янь. Солнце и Луна.
И что там мелочится - диптих ? Полиптих надо сразу свинячить!
Свастика и серп и молот, могендовид и тризуб, крест и полумесяц, и далее по списку..

Рейтинг@Mail.ru      Rambler's Top100
by phpBB © 1999-2008, Chepelivski Vitali & Demchenco Paul © 1999-2014, Карта форума